به وب سایت رسمی خانه دومینو ایران خوش آمدید.

لطفا جهت دریافت آخرین اخبار و اطلاعات خانه دومینو ایران در خبرنامه ثبت نام نمایید. سپاس

مقاله ها

دانشجویان موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی 'اشراق' بجنورد عصر روز دوشنبه، موفق به شکستن رکورد جهانی طولانی ترین دیوار دومینو شدند.

 به گزارش ایرنا، دانشجویان این دانشگاه در دومین همایش ملی دومینوی دانشجویی، که به مناسبت هفته دفاع مقدس در این دانشگاه برگزار شد، با طراحی یک دومینوی 100 هزار مهره ای، رکورد طولانی ترین دیوار دومینو را که از آن کشور آلمان بود، شکستند.

طراحی این دومینو توسط گروه 11 نفره دانشجویی به مدت 23 روز با نماهایی از سنگرهای رزمندگان، گل لاله با متن 'شهدا زنده اند' و نیز تصاویری از شهیدان 'امیر درتومیان، حمیدرضا خیر دستجردی و مصطفی کریمی' تزیین یافته بود.

دانشجویان دانشگاه اشراق بجنورد همچنین توانستند با چیدن دیواری 60 هزار مهره ای به طول 40 و ارتفاع 1.4 متر رکورد دومینوی دیوار گینس را شکسته و رکورد گذشته ایران را نیز بهبود ببخشند.

رکورد جهانی گذشته دومینوی دیوار متعلق به کشور آلمان با دیواری به طول 30 و ارتفاع 100 سانتی متر بود.

سال گذشته نیز تیم 13 نفره دانشجویی دانشگاه اشراق بجنورد توانسته بود با طراحی هرم دومینویی به ابعاد 32 در 32 با استفاده از 22352 هزار مهره، رکورد جهانی این رشته را که در گذشته با ابعاد 27 در 27 و 13482 هزار مهره در اختیار کشور آلمان بود، شکسته بودند.

طراحی دیوار دومینوی دانشجویی دانشگاه اشراق بجنورد با حمایت مالی شهرداری این شهر و همکاری خانه دومینوی ایران صورت گرفته بود.

 

تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به خانه دومینوی ایران می باشد
طراح و پشتیبان:سونار سیستم